-
14 dages fortrydelsesret og returret.
-
Vi leverer til alle EU-lande inden for 1-5 dage!
-
Told og afgifter inkluderet
Brug sammenklappelige faner til mere detaljerede oplysninger, der vil hjælpe kunderne med at træffe en købsbeslutning.
Eksempel: Forsendelses- og returpolitikker, størrelsesguider og andre almindelige spørgsmål.
En fuldt opgraderet snigskytteriffel! - L96 AIRSOFT replika
Skal du prøve kræfter med snigskytterskydning i airsoft-spil og ønsker du noget, der skyder godt lige ud af æsken, eller vil du opgradere til noget bedre? Så bør du tjekke denne L96-replika med toben og sigte inkluderet! Riflen er allerede blevet opgraderet med en stærkere fjeder og aftrækker, så den leverer hele 540 fod i sekundet lige ud af æsken!
Da riflen er fjederdrevet, kræver den minimal vedligeholdelse og er meget billig i drift, og med en løbslængde på 500 mm og justerbar hop-up kan du ramme mål på lange afstande.
Sammen med riflen kan vi anbefale...
Fjederdrevet - Sådan fungerer det
Fyld magasinet med op til 23 stk. 6 mm kugler, og sæt magasinet i riflen. Træk bolten frem og tilbage igen - Dette spænder fjederen, og kuglen fører ind i kammeret.
Du skal tage et ladegreb for hvert skud ligesom den skarpe version.
Samling - Bipod og kikkert inkl.
Toppen har en 21 mm skinne til fastgørelse af optik. Den medfølgende bipod har 21 mm skinner på siderne, så du kan fastgøre f.eks. lys, lasere og kameraer.
Den medfølgende kikkert har 3-9x forstørrelse og er justerbar i bredde og højde.
Bipoden kan foldes sammen til transport eller fjernes helt.
Denne MB01C/L96
Her finder du:
- Speedloader
- BB-kugler (Vi anbefaler kraftige BB'er)
- Riffeltaske/etui
- Ekstra magasin
| Type | Riffel |
|---|---|
| Længde | 1150mm |
| Vægt | 3800g |
Justerbar |
|
| Magasinkapacitet | 23 skud |
| Kaliber | 6mm |
21 mm |
|
| Blowback | Ingen |
| Drivkraft | Fjer |
| Udgangshastighed | 165mps/540fps |
| Energi | 2.7 Joule |
| Producent | Godt |
| Skydetilstand | Bolthandling |
Kunden køber varerne på eget ansvar og er ansvarlig for at overholde alle lokale lovkrav vedrørende køb, besiddelse, brug eller transport af varerne tilgængelige i netbutikken.
Dette inkluderer, men er ikke begrænset til, ASG (
Restriktioner på køb, besiddelse, brug eller transport af disse varer kan gælde i destinationslandet, og sælgeren påtager sig intet ansvar for dette. Eventuelle gebyrer eller omkostninger (inkluderet administrative afgifter, validering, skat og told) er kundens ansvar.
Brugen af ASG (