-
14 dages fortrydelsesret og returret.
-
Vi leverer til alle EU-lande inden for 1-5 dage!
-
Told og afgifter inkluderet
Fuldt licenseret fra Glock selv med nøjagtige dimensioner
Denne model er unik på flere måder og er perfekt til dem, der ønsker en licenseret Glock-luftpistol i hænderne! Pistolen er blowback-fri og skyder 4,5 mm kuler.
En crossover-pistol
Glock beskriver G19X-modellen som sin første "crossover-pistol". Modellen kombinerer Glock 17's fuldstørrelsesramme med Glock 19's kompakte slæde. Coyote Tan-finishen får pistolen til at skille sig ud fra andre Glocks.
CO2-drevet GNB og 19 magasin
Denne model er GNB (Gas non-blowback), hvilket betyder, at slæden er helt stille og derfor mere sparsom med benzinforbruget. Pistolen drives af 1 stk. 12G co2-patron. Co2-patronen sættes i pistolens greb, og magasinet rummer 19 skud. Under løbet er der en 21 mm skinne til fastgørelse af forskelligt udstyr såsom lommelygte og laser.
En lille og kompakt pistol med fuld størrelse ramme gør dette til en præcis plinke-pistol, der er nem at holde, samtidig med at den har en lav profil.
Her finder du
- CO2 (12 g CO2)
- Opretholdelse & Komplet rengøringssæt
- Hylster
| Type | Pistol |
|---|---|
| Længde | 190 mm |
| Vægt | 570g |
| Magasinkapacitet | 19 skud |
| Kaliber | 4,5 mm BB |
21 mm nedenfor |
|
| Blowback | Ingen |
| Drivkraft | 12G CO2 -patron |
| Udgangshastighed | 107mps/352fps |
| Energi | <2 Joule |
| Riflet løb | Ingen |
| Skydetilstand | Semi-auto |
Kunden køber varerne på eget ansvar og er ansvarlig for at overholde alle lokale lovkrav vedrørende køb, besiddelse, brug eller transport af varerne tilgængelige i netbutikken.
Dette inkluderer, men er ikke begrænset til, ASG (
Restriktioner på køb, besiddelse, brug eller transport af disse varer kan gælde i destinationslandet, og sælgeren påtager sig intet ansvar for dette. Eventuelle gebyrer eller omkostninger (inkluderet administrative afgifter, validering, skat og told) er kundens ansvar.
Brugen af ASG (
